REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Qemetica z PreZero zrealizują w Polsce wielką inwestycję za 1,5 mld złotych netto!artykuł
Pokaż artykuł
Qemetica z PreZero zrealizują w Polsce wielką inwestycję za 1,5 mld złotych netto!
Szykuje się nowa, wielka inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim. QEMETICA wybrała PreZero jako partnera do rozwoju strategicznej inwestycji – projektu budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów (ITPO) w Inowrocławiu. W ramach Project Development Agreement PreZero wnosi swoje wieloletnie doświadczenie w gospodarowaniu odpadami komunalnymi i przemysłowymi oraz w prowadzeniu instalacji termicznego przekształcania odpadów, a także zapewnia dostęp do stabilnego strumienia paliwa niezbędnego do funkcjonowania przyszłej instalacji.
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłowniczeartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłownicze
Polska Grupa Energetyczna S.A. ma ambitne plany w zakresie rozwoju segmentu ciepłownictwa w Polsce. Obejmą one zarówno zmianę technologii na nisko- i zeroemisyjną, jak i modernizację i rozwój systemów ciepłowniczych. Łącznie na inwestycje w ten segment do 2035 roku Grupa PGE przeznaczy około 18 mld PLN, z czego 15 mld PLN na inwestycje w nowe instalacje produkcyjne, takie jak silniki gazowe, kotły elektrodowe, pompy ciepła, kotły wodne gazowe, akumulatory ciepła czy kotły na biomasę, a pozostałe 3 mld PLN na rozwój organiczny i nieorganiczny zintegrowanych systemów ciepłowniczych w lokalizacjach, w których znajdują się aktywa ciepłownicze PGE.
Prawie 120-letnia elektrownia wodna w Gubinie zyska drugie życieartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 120-letnia elektrownia wodna w Gubinie zyska drugie życie
Modernizacja Elektrowni Wodnej Gubin pozwoli jej nie tylko pracować przez kolejne co najmniej 40 lat, ale nawet zwiększyć produkcję energii elektrycznej o 10 procent. PGE Energia Odnawialna wymienia w niej trzy turbiny. Prace modernizacyjne przebiegają zgodnie z planem i potrwają do końca marca 2024 roku.
Grupa ORLEN inwestuje w kolejne farmy wiatrowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN inwestuje w kolejne farmy wiatrowe w Polsce
ORLEN zawarł warunkową umowę zakupu dwóch farm wiatrowych ze spółką należącą do brytyjskiego Octopus Renewables Infrastructure Trust PLC. Instalacje o łącznej mocy ok. 60 MW znajdują się w województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim. Uruchomione w 2022 roku farmy produkują tyle energii, ile rocznie zużywa ponad 100 tys. gospodarstw domowych. Po finalizacji transakcji ORLEN będzie posiadał już blisko 1 GW mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach.
[śląskie] Kiedy umowa na rozbudowę elektrowni Jaworzno?artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Kiedy umowa na rozbudowę elektrowni Jaworzno?
PBG do końca lipca planuje podpisać umowę na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III –...
TAURON rozpoczyna budowę dużej farmy fotowoltaicznej w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna budowę dużej farmy fotowoltaicznej w woj. świętokrzyskim
TAURON rozpoczyna w Bałkowie w województwie świętokrzyskim budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 54 MW. Harmonogram prac zakłada, że pierwsza energia elektryczna popłynie z tej elektrowni w 2025 roku.
Wielka i ważna inwestycja w Szczecinie. Poznaliśmy wykonawcę bloku gazowego w Elektrociepłowni Pomorzany artykuł
Pokaż artykuł
Wielka i ważna inwestycja w Szczecinie. Poznaliśmy wykonawcę bloku gazowego w Elektrociepłowni Pomorzany
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wybrała polską firmę Metrolog jako generalnego wykonawcę pierwszego etapu budowy źródła ciepła zasilanego gazem o mocy 25,1 MWt i 22,6 MW w Elektrociepłowni Pomorzany w Szczecinie. Planowany termin oddania do eksploatacji to 2028 rok
firma
Pokaż firmę
Sita Zielona Energia
firma
Pokaż firmę
TAURON Zielona Energia
[wielkopolskie] FW w Krobi oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] FW w Krobi oddana do użytku
Farma wiatrowa „Krobia I” o mocy 33 MW należąca do Acciona Energia została oddana 19 października do...
[Gorzów Wielkopolski] Siemens wybuduje blok gazowo-parowyartykuł
Pokaż artykuł
[Gorzów Wielkopolski] Siemens wybuduje blok gazowo-parowy
Oferta konsorcjum Siemens i Siemens Industrial Turbomachinery została wybrana jako najkorzystniejsza...
[Białystok] Budimex ma pozwolenie na budowę białostockiej spalarniartykuł
Pokaż artykuł
[Białystok] Budimex ma pozwolenie na budowę białostockiej spalarni
11 września 2013 roku Urząd Miejski w Białymstoku wydał pozwolenie na budowę Zakładu Unieszkodliwian...
[Warszawa] Towarzystwa ubezpieczeniowe wynajmują biura w West Station II w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Towarzystwa ubezpieczeniowe wynajmują biura w West Station II w Warszawie
Zespół Grupy INTER, od czerwca 2018 r., rozpoczął pracę w nowej siedzibie zlokalizowanej w nowoczesn...
TAURON przekazał do eksploatacji trzecią farmę wiatrową w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON przekazał do eksploatacji trzecią farmę wiatrową w woj. łódzkim
Grupa TAURON konsekwentnie rozwija swoje portfolio odnawialnych źródeł energii. Do krajowego systemu elektroenergetycznego została przyłączona Farma Wiatrowa Nowa Brzeźnica o mocy 19,6 MW, zrealizowana przez spółkę TAURON Zielona Energia. Inwestycja zapewni energię dla niespełna 29 tysięcy gospodarstw domowych i stanowi kolejny krok w kierunku zwiększania udziału zielonej energii w miksie energetycznym Grupy oraz wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Coraz bliżej budowy wielkiego bloku gazowego (OCGT) o mocy ok. 600 MW w Elektrowni Jaworznoartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej budowy wielkiego bloku gazowego (OCGT) o mocy ok. 600 MW w Elektrowni Jaworzno
TAURON Polska Energia zrealizuje kolejną nową, wielką inwestycją w województwie śląskim. Energia Projekt OCGT Jaworzno wygrał aukcję rynku mocy, uzyskując wsparcie na 2030 rok. Decyzja o budowie jednostki o mocy ok. 600 MWe to kolejny krok TAURONA w stronę wzmacniania krajowego systemu elektroenergetycznego.
[Warszawa] W Warszawie powstaje energooszczędny biurowiecartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] W Warszawie powstaje energooszczędny biurowiec
W realizacji budynku Astoria zostaną wykorzystane systemy stropów aktywnych do regulowania temperatu...
[Poznań] Spalarnia śmieci ma wykonawcęartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Spalarnia śmieci ma wykonawcę
Przetarg na budowę spalarni w Poznaniu ostatecznie rozstrzygnięty. KIO oddaliła odwołania oferentów...
Zielona energia w magazynach to kierunek przyszłościartykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia w magazynach to kierunek przyszłości
Na koniec czerwca zainstalowana w Polsce moc w fotowoltaice przekraczała 14 GW, co oznacza blisko 37-procentowy wzrost względem pierwszej połowy 2022 roku, natomiast w farmach wiatrowych 8,7 GW (17-procentowy przyrost) – wynika z raportu Agencji Rynku Energii. Zrównoważony rozwój stał się jednym z priorytetów oraz elementem strategii dla przedsiębiorstw na całym świecie. Obszarem, w którym dokonuje się ogromnych postępów w dążeniu do bardziej ekologicznych praktyk, są magazyny.
[Dolny Śląsk] Gminy tworzą klaster czystej energii. Powstaną elektrownie fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Gminy tworzą klaster czystej energii. Powstaną elektrownie fotowoltaiczne
Pięć dolnośląskich gmin powołało "Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej". To pierwsze takie pr...
[Aglomeracja wrocławska] KOGENERACJA i Fortum podpisały umowę przyłączeniową dla planowanej nowej elektrociepłowni w Siechnicachartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja wrocławska] KOGENERACJA i Fortum podpisały umowę przyłączeniową dla planowanej nowej elektrociepłowni w Siechnicach
20 lutego Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należący do PGE Energia Ciepła z Gru...
REKLAMA